Jak pomagać osobom pokrzywdzonym przestępstwem? Poradnik osoby pierwszego kontaktu.

Długo przygotowywaliśmy Państwa na wydanie tej broszury… W trakcie prac okazało się, że materiał przygotowany przez autorki jest tak obszerny, że konieczne było podzielenie tych treści. W efekcie mamy dwie części tej broszury:

  • Jak pomagać osobom pokrzywdzonym przestępstwem? Praktyczny poradnik dla osób pierwszego kontaktu. Część 1;
  • Jak pomagać osobom pokrzywdzonym przestępstwem? Praktyczny poradnik dla osób pierwszego kontaktu. Część 2;

„Informacje zawarte w broszurze są oparte na wieloletnim doświadczeniu Stowarzyszenia Wspierania Aktywności „BONA FIDES” z Lublina oraz wskazówkach i rekomendacjach Ministerstwa Sprawiedliwości. Celem autorek broszury było zebranie najważniejszych informacji praktycznych, aby osoby pierwszego kontaktu, szczególnie te z najkrótszym stażem, jak najszybciej uzyskały merytoryczne wsparcie w pracy z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem.

W części I znajdą Państwo informacje jak mądrze i skutecznie pomagać w kryzysie psychologicznym, który zazwyczaj współwystępuje z sytuacją pokrzywdzenia przestępstwem oraz ogólną charakterystykę pracy osoby pierwszego kontaktu. W części II postanowiliśmy zamieścić praktyczne wskazówki dla osób pierwszego kontaktu: przebieg pierwszego kontaktu z klientem oraz ścieżki postępowania w konkretnych sytuacjach. Obydwie części stanowią całość.

Mamy świadomość, że zakres broszur nie wyczerpuje tematu i nie odpowiada na wiele szczegółowych pytań, jednak planowane są kolejne poradniki w tym cyklu, które – mamy taką nadzieję i pragnienie – będą uzupełniały brakujące i potrzebne realizatorom zadania informacje.” Agnieszka Jaśkowska

Broszura do pobrania: https://wysokiestandardy.pl/broszury/.

Potrzebujesz naszych broszur w wersji papierowej? Napisz do nas: promocja@stowarzyszeniebonafides.pl