Informujemy, że szkolenia „Powiatowa sieć współpracy na rzecz zapobiegania przestępczości – standardy pomocy interdyscyplinarnej świadczonej osobom pokrzywdzonym przestępstwem” odbędą się w formie online z użyciem platformy ZOOM. Pierwotnie szkolenia były zaplanowane do realizacji w formie stacjonarnej. Mamy świadomość, że jednych ta informacja ucieszy, innych zasmuci. Podjęliśmy taką decyzję, aby zapewnić sprawną realizacją szkoleń. W czasie wysokiej zachorowalności na różne sezonowe choroby będzie to po prostu bezpieczniejszy sposób, aby się spotkać w formie zdalnej i w ten sposób rozwijać swoje kompetencje. W związku ze zmianą formy szkolenia czekamy na rozstrzygnięcie zapytania ofertowego, po którym niezwłocznie przedstawimy harmonogram realizacji tego działania. Szczegóły już wkrótce: https://wysokiestandardy.pl/powiatowa-siec-wspolpracy-na-rzecz-zapobiegania-przestepczosci-standardy-pomocy-interdyscyplinarnej-swiadczonej-osobom-pokrzywdzonymi-przestepstwem/. Jeśli już teraz masz pytania, zapraszamy do kontaktu z Joanną Kuzawińską, specjalistką ds. rekrutacji i szkoleń, pod nr tel. 783 510 310, bądź mailowo: rekrutacja@stowarzyszeniebonafides.pl.

FORMA REALIZACJI SZKOLENIA

Szkolenie online, 16 godz., 2 dni – godz. 8.00-14.45.

Szkolenia są bezpłatne. Szkolenia odbywają się ONLINE z użyciem platformy ZOOM. Uczestnicy szkoleń dzień przed szkoleniem otrzymają link do zalogowania się do wydarzenia. W dniach szkoleń będziemy świadczyć pomoc techniczną. Po odbytym szkoleniu, uczestnicy otrzymają certyfikaty w wersji papierowej oraz materiały szkoleniowe.

PROGRAM SZKOLENIA

Cel szkolenia: wypracowanie standardów dotyczących budowania powiatowej sieci współpracy na rzecz zapobiegania przestępczości.

Program:

  • Tworzenie sieci współpracy lokalnych instytucji i podmiotów jako skuteczna metoda pracy z osobami i środowiskami, w których występuje zagrożenie przestępczością.
  • Zasoby i ograniczenia powiatowe w zakresie pomocy osobom zagrożonym i pokrzywdzonym przestępstwami.
  • Instytucje i podmioty działające na terenie powiatu – cele, zadania, oferowana pomoc.
  • Korzyści wynikające ze współpracy interdyscyplinarnej.
  • Opracowanie standardów i procedur współpracy – jak postępować z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem (instytucje i organizacje) – wypracowanie ścieżek współpracy.

TRENERZY

Iwona Przewor –prawnik, prowadzący indywidulaną praktykę adwokacką, trener. Posiada17-letnie doświadczenie zawodowe w pracy na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem. Od wielu lat prowadzi szkolenia i superwizje dla kadr instytucji pomocowych dotyczące aspektów prawnych interdyscyplinarnych form pomocy pokrzywdzonym przestępstwem.

Ewa Kalińska-Grądziel –psycholog/psychoterapeuta/ trener I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada 15-letnie doświadczenie zawodowe w realizacji wsparcia psychologicznego skierowanego do osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz wieloletnie doświadczenie w edukacji kadr instytucji pomocowych (szkolenia, superwizje).

HARMONOGRAM - Z PODZIAŁEM NA POWIATY

 

parczewski (20-21 październik)

hrubieszowski (27-28 październik)

krasnostawski (3-4 listopad)

włodawski (17-18 listopad)

bialski (24-25 listopad)

zamojski (1-2 grudzień)

biłgorajski (8-9 grudzień)

chełmski (15-16 grudzień)

rycki (19-20 grudzień)